ЦКС Часті питання Централізоване водопостачання та водовідведення Договір на послугу

Договір на послугу

1. Які є моделі договорів про надання послуги з централізованого водопостачання та водовідведення? 

Постановою КМУ від 05.07.2019 №690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» затверджено форми типових договорів, які регулюють відносини між підприємствами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та споживачами.
1. Типовий індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем.
2. Типовий індивідуальний договір про надання послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем).
3. Типовий договір з власником (користувачем) будівлі (приміщення у будівлі) про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
4. Типовий договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
5. Типовий колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Зауважимо, що відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

2. Чи потрібно мені укладати договір з ПрАТ «АК «Київводоканал»? 

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
На вебсайті ПрАТ «АК «Київводоканал» опубліковано договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, який є публічною офертою та договором приєднання згідно ст. 633, 634 Цивільного кодексу України.
Договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на вебсайті ПрАТ «АК «Київводоканал» співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з ПрАТ «АК «Київводоканал».
Тобто договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є договором приєднання (публічною офертою).

3. Яким чином регулюються мої відносини з ПрАТ «АК «Київводоканал», якщо у мене ще немає публічного договору приєднання у паперовому вигляді? 

Якщо у Вашому будинку не прийнято рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не укладено договір з ПрАТ «АК «Київводоканал» то діє за замовчуванням між споживачем та виконавцем послуг ПрАТ «АК «Київводоканал» Типовий індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем), що є публічним договором приєднання. 

4. Звернення споживача для отримання паперового екземпляра публічного індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. 

Для отримання паперового екземпляра публічного індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення необхідно надати до КК «Центр комунального сервісу» такі документи:
1. заяву на приєднання до послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
2. паспорт/ID-картка, або документ, що його замінює. Пред'явити оригінал та надати копії;
3. ІПН (не надається споживачами, що мають ID-картку, у разі наявності ІПН в зазначеному документі). Пред'явити оригінал та надати копії;
4. витяг з Єдиного державного демографічного реєстру (не надається споживачами, які мають паспорт-книжку). Пред'явити оригінал та надати копії;
5. документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо). Пред’являється оригінал або нотаріально засвідчена копія та надаються копії документів, що подаються;
6. витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що дійсний на дату подання заяви. Пред’являється оригінал або нотаріально засвідчена копія та надаються копії документів, що подаються;
7. для споживачів, що мають пільги: копія посвідчення на право пільг, копія паспорта пільговика, копія ІПН пільговика;
8. за наявності в помешканні засобів обліку - копії паспортів на засоби обліку води (приймаються лише у випадку, коли термін державної повірки дійсний) або свідоцтво про повірку;
9. за наявності в помешканні засобів обліку - акт контрольного зняття показань вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників).
Звертаємо Вашу увагу, що у разі відсутності документів на прилади обліку, або якщо термін дії свідоцтва про повірку прострочено, договір про надання послуг буде укладено без ознаки приладів обліку. Для відновлення можливості сплати за лічильниками пропонуємо скористатися послугою з повірки або заміни квартирних лічильників.
Додатково:
*У разі спільної власності на квартиру потрібно надати письмову згоду всіх інших співвласників житла (оригінал) та копії паспорта та ідентифікаційних кодів всіх співвласників.
*У разі оформлення договірних відносин довіреною особою потрібно пред’явити нотаріально засвідчену довіреність та паспорт/ID-картку або документ, що його замінює (оригінали для огляду та копії).

6. Хто може подати документи для отримання паперових екземплярів договорів на послуги з ПрАТ «АК «Київводоканал» від імені власника? 

У разі отримання паперового екземпляра договору уповноваженою особою споживача потрібно пред’явити повний пакет документів за переліком та відповідно оформлену та нотаріально засвідчену довіреність і паспорт/ID-картку  або документ, що його замінює (оригінали для огляду та копії).

7. Де можна оформити належним чином договір? 

Договір є публічною офертою і опублікований на сайті ПрАТ «АК «Київводоканал». Отримати паперовий екземпляр договору можна на особистому прийомі у районному сервісному центрі комунального концерну «Центр комунального сервісу». Прийом здійснюється за попереднім записом попереднім записом до електронної черги на сайті ЦКС або за телефоном (044) 247-40-40.
Попередньо надати необхідні документи для оформлення паперового екземпляру публічного індивідуального договору про надання послуг з з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення можна зручним для Вас способом:
• у приватні повідомлення на офіційній сторінці через месенджер FacebookSkype або Telegram;
• залишити в скриньках, розташованих у вільному доступі біля входу до сервісних центрів.
Попередню консультацію можна отримати через call-центр ЦКС (044) 247-40-40 або за телефонами сервісних центрів.

8. Чи може попередній власник квартири видалити свої дані з особового рахунку у зв'язку з продажем квартири, якщо новий власник не звертався з приводу переоформлення особового рахунку? 

Для видалення даних попереднього власника квартири/приміщення у зв’язку з відчуженням квартири/житлового приміщення, якщо новий власник не звертався з приводу переоформлення особового рахунку, попередньому власнику необхідно звернутись до КК «Центр комунального сервісу» та надати документ, що підтверджує відчуження квартири/житлового приміщення (договір купівлі-продажу, дарування тощо).