ЦКС Часті питання Постачання гарячої води Договір на послугу

Договір на послугу

1. Які є моделі договорів про надання послуги з постачання гарячої води? 

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182 затверджені типові договори про надання послуги з постачання гарячої води:
1. Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем.
2. Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води (що є публічним договором приєднання).
3. Типовий договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води.
4. Типовий колективний договір про надання послуги з постачання гарячої води.
Зауважимо, що відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

2. Договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання. 

З 01.05.2021 року набрав чинності Закон України від 03.12.2020 року №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Згідно зі змінами, внесеними Законом №1060 до Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон № 2189-VIII), співвласникам багатоквартирного будинку необхідно прийняти рішення про вибір моделі договірних відносин з виконавцем комунальної послуги.
У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем послуги договори, з такими споживачами укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання. Такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на веб-сайті КП "Київтеплоенерго" (дата опублікування 30.09.2021) співвласники багатоквартирного будинку не оскаржили та не прийняли рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не уклали відповідні договори з КП "Київтеплоенерго". Індивідуальні споживачі у багатоквартирних житлових будинках, які фактично користуються послугами з постачання теплової енергії та постачання гарячої води або звертаються до КП "Київтеплоенерго" для отримання вказаних послуг, вважаються такими, що ознайомлені, погоджуються та приєднуються до умов публічного індивідуального договору. У зв’язку з тим, що даний Договір є договором приєднання, його умови не підлягають узгодженню зі стороною, що приєднується (споживачем).

3. Яким чином регулюються відносини споживача з КП «Київтеплоенерго», якщо у споживача відсутній публічний індивідуальний договір у паперовому вигляді? 

Форма Договору між споживачем та виконавцем послуг КП «Київтеплоенерго» є публічною офертою. Тобто фактично діє за замовчуванням, якщо у Вашому будинку не прийнято рішення про вибір іншої моделі договірних відносин з КП «Київтеплоенерго».

4. З якої дати вважається укладеним публічний договір з КП "Київтеплоенерго"?

30.09.2021 року на веб-сайті КП «Київтеплоенерго» опубліковано договори про надання комунальних послуг, що є публічними договорами приєднання, а саме:
Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води.
Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.
Договори вступили в дію з 01.11.2021р.

5. Які необхідно надати документи для отримання паперового екземпляру договору на послугу з постачання гарячої води? 

Для отримання паперового екземпляру договору Вам необхідно надати до комунального концерну «Центр комунального сервісу» такі документи:
1. Заяву на приєднання до послуги постачання гарячої води.
2. Паспорт/ID-картка, або документ, що його замінює.
3. ІПН (не надається споживачами, що мають ID-картку, у разі наявності ІПН в зазначеному документі).
4. Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру (не надається споживачами, які мають паспорт-книжку). Оригінал та копія.
5. Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо). Пред’являється оригінал або нотаріально засвідчена копія та надаються копії документів, що подаються.
6. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що дійсний на дату подання заяви. Пред’являється оригінал або нотаріально засвідчена копія та надаються копії документів, що подаються.
7. За наявності в помешканні засобів обліку – копії паспортів на засоби обліку води (приймаються лише у випадку, коли термін державної повірки дійсний) або Свідоцтво про повірку.
8. Акт контрольного зняття показань індивідуальних засобів обліку (за наявності) або фотофіксацію показників з відображенням дати зйомки.
Звертаємо Вашу увагу, що у разі відсутності документів на прилади обліку, або якщо термін дії свідоцтва про повірку прострочено, договір про надання послуг буде укладено без ознаки приладів обліку. Для відновлення можливості сплати за лічильниками, пропонуємо до укладення договору скористатися послугою з повірки або заміни лічильників.
Додатково:
*У разі спільної власності на квартиру – потрібно надати письмову згоду всіх інших співвласників житла (оригінал) та копії паспорту та ідентифікаційного коду всіх співвласників.
*У разі отримання паперового екземпляру договору уповноваженою споживачем особою, потрібно пред’явити відповідно оформлену та нотаріально засвідчену довіреність та паспорт/ID-картку або документ, що його замінює (оригінали для огляду та копії).

6. Хто може подати документи для отримання паперових екземплярів договорів на послуги з КП «Київтеплоенерго» від імені власника? 

У разі отримання паперового екземпляру договору уповноваженою споживачем особою, потрібно пред’явити додатково до основного пакету документів ще і відповідно оформлену та нотаріально засвідчену довіреність та паспорт/ID-картку  або документ, що його замінює (оригінали для огляду та копії).

7. Де можна оформити належним чином договір? 

Оскільки договір є публічною офертою і опублікований на сайті КП «Київтеплоенерго», отримати паперовий екземпляр договору можна на особистому прийомі у районному сервісному центрі комунального концерну «Центр комунального сервісу». Для бронювання візиту скористуйтесь попереднім записом до електронної черги.
Попередньо надати необхідні документи для оформлення паперового екземпляру публічного індивідуального договору про надання послуг з постачання гарячої води можна зручним для Вас способом:
• у приватні повідомлення на офіційній сторінці через месенджер FacebookSkype або Telegram;
• залишити в скриньках, розташованих у вільному доступі біля входу до сервісних центрів.
Попередню консультацію можна отримати через call-центр ЦКС (044) 247-40-40 або за телефонами сервісних центрів.

8. Чи може попередній власник квартири видалити свої дані з особового рахунку у зв'язку з продажем квартири, якщо новий власник не звертався з приводу переоформлення особового рахунку? 

Для внесення змін щодо даних попереднього власника квартири/приміщення у зв’язку з відчуженням квартири/житлового приміщення, якщо новий власник не звертався з приводу переоформлення особового рахунку, попередньому власнику необхідно звернутись до районного сервісного центру та надати документ, що підтверджує відчуження квартири/житлового приміщення (договір купівлі-продажу, дарування тощо).