ЦКС Часті питання Договір на послугу

Договір на послугу

1. Які є моделі договорів про надання послуги з постачання теплової енергії? 

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» визначені типові договори про надання послуги з постачання теплової енергії:
1. Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем.
2. Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії (що є публічним договором приєднання).
3. Типовий договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії.
4. Типовий колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.
Зауважимо, що відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

2. Договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання. 

З 01.05.2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Згідно зі змінами, співвласникам багатоквартирного будинку необхідно прийняти рішення про вибір моделі договірних відносин з виконавцем комунальної послуги.
У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем послуги договори, з такими споживачами укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання. Такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на веб-сайті КП "Київтеплоенерго" (дата опублікування 30.09.2021) співвласники багатоквартирного будинку не оскаржили та не прийняли рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не уклали відповідні договори з КП "Київтеплоенерго". Індивідуальні споживачі у багатоквартирних житлових будинках, які фактично користуються послугами з постачання теплової енергії та постачання гарячої води або звертаються до КП "Київтеплоенерго" для отримання вказаних послуг, вважаються такими, що ознайомлені, погоджуються та приєднуються до умов публічного індивідуального договору. У зв’язку з тим, що даний Договір є договором приєднання, його умови не підлягають узгодженню зі стороною, що приєднується (споживачем).

3. Яким чином регулюються відносини споживача з КП «Київтеплоенерго», якщо у споживача відсутній публічний індивідуальний договір у паперовому вигляді? 

Якщо у Вашому будинку не прийнято рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не укладено договір з КП «Київтеплоенерго», то діє за замовчуванням між споживачем та виконавцем послуг КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії (що є публічним договором приєднання). 

4. З якої дати вважається укладеним публічний договір з КП "Київтеплоенерго"?

30.09.2021 року на веб-сайті КП «Київтеплоенерго» про надання комунальних послуг, що є публічними договорами приєднання, а саме:
Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води.
Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.
Договори вступили в дію з 01.11.2021р.

5. Які необхідно надати документи для отримання паперового екземпляру договору на послугу з постачання теплової енергії? 

Для отримання паперового екземпляру договору Вам необхідно надати до комунального концерну «Центр комунального сервісу» такі документи:
1. Заяву на приєднання до послуги постачання теплової енергії.
2. Паспорт/ID-картка, або документ, що його замінює. Пред'явити оригінал та надати копії.
3. ІПН (не надається споживачами, що мають ID-картку, у разі наявності ІПН в зазначеному документі). Пред'явити оригінал та надати копії.
4. Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру (не надається споживачами, які мають паспорт-книжку). Пред'явити оригінал та надати копії.
5. Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо). Пред’являється оригінал або нотаріально засвідчена копія та надаються копії документів, що подаються.
6. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що дійсний на дату подання заяви. Пред’являється оригінал або нотаріально засвідчена копія та надаються копії документів, що подаються.
7. За наявності в помешканні засобів обліку теплової енергії – акт технічної можливості, акт введення в експлуатацію технічного засобу обліку теплової енергії та паспорт на встановлений засіб обліку теплової енергії (приймаються лише у випадку, коли термін державної повірки дійсний). Пред'явити оригінал та надати копії.
8. Технічний паспорт на квартиру (оригінал та копія). У разі відсутності або не надання технічного паспорту до уваги приймається загальна площа як опалювальна площа приміщення, визначена за даними, зазначеними у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно або документі, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
9. Акт контрольного зняття показань індивідуальних засобів обліку (за наявності) або фотофіксацію показників з відображенням дати зйомки.
10. Проєктно-технічна документація на індивідуальне опалення (якщо воно є). Пред'явити оригінал та надати копії.
Звертаємо Вашу увагу, що у разі відсутності документів на прилади обліку, або у випадку, коли термін їх дії закінчився, оформлення договірних відносин на послугу постачання теплової енергії буде здійснено без ознаки приладів обліку.
Для відновлення можливості сплати за лічильниками пропонуємо скористатися послугою з повірки або заміни квартирних лічильників.

Додатково:
*У разі спільної власності на квартиру потрібно надати письмову згоду всіх інших співвласників житла (оригінал) та копії паспорта та ідентифікаційного коду всіх співвласників.
*У разі оформлення договірних відносин довіреною особою потрібно пред’явити нотаріально засвідчену довіреність та паспорт/ID-картку або документ, що його замінює (оригінали для огляду та копії).

6. Хто може подати документи для оформлення паперових екземплярів договорів на послуги з КП «Київтеплоенерго» від імені власника? 

Уповноважена особа споживача може отримати паперовий екземпляр договору.
Для цього потрібно пред’явити додатково до основного пакета документів ще і відповідно оформлену та нотаріально засвідчену довіреність та паспорт/ID-картку або документ, що його замінює (оригінал для огляду та копію).

7. Де можна оформити належним чином договір? 

Договір є публічною офертою і опублікований на сайті КП «Київтеплоенерго», отримати паперовий екземпляр договору можна на особистому прийомі у районному сервісному центрі комунального концерну «Центр комунального сервісу». Для бронювання візиту скористуйтесь попереднім записом до електронної черги на сайті ЦКС.
Попередньо надати необхідні документи для оформлення паперового екземпляру публічного індивідуального договору про надання послуг з постачання теплової енергії можна зручним для Вас способом:
• у приватні повідомлення на офіційній сторінці через месенджер FacebookSkype або Telegram;
• залишити в скриньках, розташованих у вільному доступі біля входу до сервісних центрів.
Попередню консультацію можна отримати через call-центр ЦКС (044) 247-40-40 або за телефонами сервісних центрів.

8. Чи може попередній власник квартири видалити свої дані з особового рахунку у зв'язку з продажем квартири, якщо новий власник не звертався з приводу переоформлення особового рахунку? 

Для видалення даних попереднього власника квартири/приміщення у зв’язку з відчуженням квартири/житлового приміщення, якщо новий власник не звертався з приводу переоформлення особового рахунку, попередньому власнику необхідно звернутись до КК «Центр комунального сервісу» та надати документ, що підтверджує відчуження квартири/житлового приміщення (договір купівлі-продажу, дарування тощо).