ЦКС Часті питання Тарифи, розрахунок

Тарифи, розрахунок

1. Від чого залежить тариф?

Відповідно до Постанови КМУ від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» тарифи на житлово-комунальні послуги напряму залежать від:
1) вартості тарифів на енергоносії;
2) цін на матеріально-технічні ресурси;
3) рівня мінімальної зарплати.
Тому зміна ціни природного газу та електричної енергії призводить до перегляду вартості теплової енергії та інших комунальних послуг.

2. Тарифи на послуги з централізованого водопостачання та  централізованого водовідведення ПрАТ «АК «Київводоканал»».

Постановою від 22.12.2021 № 2842 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 01.01.2022 встановлено тариф на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у розмірі 30,384 грн за 1м3, з них:
16,164 грн (у т. ч. ПДВ 2,694 грн) за 1м3 водопостачання;
14,22 грн.(у т. ч. ПДВ 2,37 грн) за 1м3 водовідведення.

3. Тарифи на послугу постачання теплової енергії для населення КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Розпорядженням КМДА від 30 вересня 2022 року № 673 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії, постачання теплової енергії, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» тариф на послугу постачання теплової енергії встановлено на період дії воєнного стану та шість місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано:
● ІТП на балансі КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» з урахуванням витрат на оснащення будівель ВКО – 1654,41 грн з ПДВ;
● ЦТП на балансі КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» з урахуванням витрат на оснащення будівель ВКО - 1654,41 грн з ПДВ;
● ЦТП на балансі споживача, або ІТП на балансі споживача з урахуванням витрат на оснащення будівель ВКО - 1654,41 грн з ПДВ.
*ІТП – індивідуальний тепловий пункт, ЦТП – центральний тепловий пункт, ВКО – вузол комерційного обліку.

4. Тарифи на послугу постачання гарячої води для населення КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Розпорядженням КМДА від 30 вересня 2022 року № 673 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії, постачання теплової енергії, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» тариф на послугу постачання гарячої води встановлено на період дії воєнного стану та шість місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано:
● ІТП на балансі КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» з урахуванням витрат на оснащення будівель ВКО – 97,89 грн з ПДВ;
● ЦТП на балансі КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» з урахуванням витрат на оснащення будівель ВКО – 97,89 грн з ПДВ;
● ЦТП на балансі споживача, або ІТП на балансі споживача з урахуванням витрат на оснащення будівель ВКО - 97,89 грн з ПДВ.
*ІТП – індивідуальний тепловий пункт, ЦТП – центральний тепловий пункт, ВКО – вузол комерційного обліку.

5. Який тариф на послугу з вивезення побутових відходів з урахуванням операцій поводження з побутовими відходами (збирання, перевезення, утилізація, захоронення)? 

З 01.09.2022 змінено тарифи на послуги з вивезення побутових відходів.
Згідно з Розпорядженням КМДА № 638 від 31.08.2022 «Про внесення змін до тарифів на послуги з вивезення побутових відходів з урахуванням операцій поводження з побутовими відходами (збирання, перевезення, утилізація, захоронення)» виконавцю послуг - Комунальному підприємству виконавчого органу Київради (КМДА) «Київкомунсервіс» затверджено:
● тариф на послугу з вивезення побутових відходів з урахуванням операцій поводження з побутовими відходами (збирання, перевезення, утилізація, захоронення) для населення - 226,24 грн за 1 м3 ;
● тариф на послугу з вивезення великогабаритних побутових відходів з урахуванням операцій поводження з побутовими відходами (збирання, перевезення, утилізація, захоронення) - 271,69 грн за 1 м3.

6. Який тариф для киян на утримання будинків?

Вартість послуги з УБПТ різна для кожного будинку. Перевірити вартість послуги за УБПТ можна у рахунку-повідомленні, а докладно – на сайті https://www.municipal.kiev.ua. Оскільки Розпорядженням КМДА від 25.07.2019 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» Розпорядження від 06.06.2017 № 668 «Про встановлення тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та внесення змін до деяких розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» визнано таким, що втратило чинність.
Якщо споживач уклав договір на послугу з управління багатоквартирним будинком, нарахування плати за надані послуги здійснюється за договірною ціною без застосування тарифу (ст.10 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги").