ЦКС Новини 12 липня 2021
12 липня 2021

Що за нова графа у рахунку: рекомендований авансовий платіж?

У рахунку-повідомленні за житлово-комунальніпослуги за червень, які кияни отримали у липні, з’явився окремий рядок із рекомендованим авансовим платежем за опалення.
 
Кияни за бажанням можуть оплачувати рекомендовані суми за послуги заздалегідь, зменшивши фінансове навантаження на сімейний бюджет узимку та не накопичуючи борги за тепло. У свою чергу, виконавець послуги зможе акумулювати отримані авансові платежі, щоб закупити природний газ для стабільного проходження опалювального сезону 2021/2022.
 
Сума рекомендованого щомісячного платежу за послугу ЦО формується у відповідності до опалювальної площі окремої квартири із розрахунку, як третина від середньомісячної по місту вартості опалення за опалювальний сезон 2020/2021.
Середня вартість опалення за попередній опалювальний період становила 30,79 грн./м.кв., тому розмір авансового платежу – 10,16 грн./м.кв.
 
Авансовий платіж, здійснений споживачем буде відображено у наступному рахунку-повідомленні, як переплата відповідної послуги, при умові відсутності заборгованості. Платіж буде зараховано як авансовий, винятково у разі відсутності заборгованості за опалення.
 
Здійснити рекомендований авансовий платіж можна також у особистому кабінеті ЦКС, для цього необхідно буде самостійно відредагувати суму до сплати у полі послуги централізованого опалення з урахуванням рекомендованої суми, зазначеної у рахунку-повідомленні.
 
Рекомендовані авансові платежі за послуги теплопостачання дозволять уникнути накопичення боргів та штрафних санкцій за прострочення оплати за опалення.