Головне про послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій
Послуга з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій це житлово-комунальна послуга, яка за функціональним призначенням полягає у виконанні комплексу робіт направлених на задоволення потреб споживача щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту житлового будинку, а також утримання прилеглої до нього прибудинкової території.
Типовий перелік робіт послуги з утримання будинків і прибудинкових територій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р № 869 та включає в себе:
- прибирання прибудинкової території;
- прибирання сходових клітин;
- вивезення побутових відходів;
- технічне обслуговування ліфтів;
- обслуговування систем диспетчеризації;
- поточний ремонт конструктивних елементів внутрішньо будинкових систем холодного гарячого водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливної каналізації;
- освітлення місць загального користування і підвалів;
- енергопостачання ліфтів;
У залежності від інженерних та архітектурних особливостей кожного конкретного будинку цей перелік змінюється (наявність/відсутність горищ, ліфтів, підвалів, прибудинкової території та зелених насаджень тощо).
У відповідності до діючого законодавства вартість робіт з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначається окремо по кожному будинку. Інформацію щодо розміру та структури тарифу по кожному будинку можна переглянути на спеціалізованому ресурсі департаменту житлово-комунальної інфраструктури «Інформаційно-аналітична система управління житловим фондом м. Києва» за адресою municipal.kiev.ua в розділі «Будинок».
В сервісних центрах Комунального концерну «Центр комунального сервісу» мешканці будинків що відносяться до сфери управління територіальної громади м. Києва мають можливість укласти договір на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій із Керуючою компанією, яка виконує роботи по утриманню будинку. Наявність укладеного із обслуговуючою організацією договору дає можливість:
- мати чітко визначені умови взаємовідносин із виконавцем послуг;
- знати повний перелік робіт, які входять в структуру тарифу, а також термінів і періодичності їх виконання;
- обґрунтовувати свої вимоги до виконавця послуг, посилаючись на конкретні пункти домовленості;
- користуватись зрозумілим і погодженим сторонами порядком вирішення досудових спорів щодо якісних та кількісних показників наданих послуг;
- звернутись до виконавця послуг із судовим позовом у разі не виконання останнім своїх зобов'язань, прийнятих за договором.
Таким чином, укладення договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – це не тільки прийняття на себе фінансових зобов'язань щодо їх оплати, але й одержання необхідної інформації про послуги, права вимагати від виконавця відповідності послуг заявленим вимогам. Договір – це інструмент для відстоювання своїх інтересів. Вимагайте виконання своїх прав і законних інтересів! Почніть з договору.
Типовий договір на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій оприлюднено у випуску газети Хрещатик від 14.04.2015 року № 99 (4695).