Договір реструктуризації
З початку року кияни уклали 331 договір реструктуризації боргів за житлово-комунальні послуги – Центр комунального сервісу
З початку 2025 року в столиці споживачами житлово-комунальних послуг через комунальний концерн «Центр комунального сервісу» (ЦКС) вже укладено 331 договір реструктуризації (розстрочення) заборгованості з виконавцями послуг: 10-ма Керуючими компаніями з обслуговування житлового фонду м. Києва, Київкомунсервісом, Київтеплоенерго, Київводоканалом. Зокрема, 17 договорів підписано дистанційно за допомогою ЕЦП (електронного цифрового підпису), що є особливо зручним та ефективним інструментом для громадян. Про це повідомила директорка структурного відокремленого підрозділу по роботі зі споживачами комунального концерну «Центр комунального сервісу» Юлія Романченко.
«Кияни можуть вирішити питання заборгованості за житлово-комунальні послуги шляхом укладання договору реструктуризації. Ця процедура дозволяє поетапно погасити борги і допоможе уникнути нарахування пені та інших штрафних санкцій, стягнення заборгованості в судовому порядку. Важливо те, що укласти договір можна й дистанційно, навіть перебуваючи за межами України», - пояснює Ю. Романченко.
За її словами, своєчасне звернення до ЦКС з метою оформлення договору реструктуризації має низку переваг.
«По-перше, з’ясовуються причини виникнення заборгованості, здійснюється звіряння платежів та нарахувань, враховуються обставини, які можуть вплинути на перерахунок. Наприклад, актуалізація даних про повірку та показання квартирних лічильників води, тепла, періоди тимчасового не проживання зареєстрованих осіб тощо. По-друге, узгоджуються графік погашення заборгованості, сума обов’язкового платежу з врахуванням фінансової спроможності власника. Реструктуризація дозволяє уникнути додаткових санкцій чи перспективи судового позову з боку виконавців послуг», - зазначає представниця ЦКС.
Для укладання договору достатньо звернутися до одного з сервісних центрів на особистий прийом (є можливість записатися на зручний день та час через електронну чергу) або дистанційно - через месенджер Facebook сторінки та Telegram-канали. Підписати договір реструктуризації можна скориставшись ЕЦП – електронно цифровим підписом.
Необхідні документи для укладання договору:
- заява;
- паспорт або ID-картка та витяг із Єдиного державного демографічного реєстру;
- картка платника податків (ІПН) (не надається власником ID-картки в разі наявності ІПН у зазначеному документі);
- документ, що підтверджує право власності/користування житловим приміщенням/квартирою та витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Якщо договір укладає представник власника, потрібна нотаріально завірена довіреність та паспорт довіреної особи.
Телефони для консультацій, адреси сервісних центрів та перелік дистанційних каналів обслуговування за посиланням: https://cks.com.ua/to_consumers/our-services/.